Cariere

Locuri de muncă disponibile

Specialist marketing

Publicat: 22 august 2017

Căutăm un specialist de marketing în principal pentru online, dar și cu ceva activitate offline, pentru serviciile noastre de găzduire web, cloud hosting și înregistrare de nume de domenii internet.

Ești pasionat/ă de marketing și crezi că marketingul e vocația ta. Ai experiență în marketing, ești vesel/ă, optimist/ă și prietenos/oasă. Ai abilități remarcabile de comunicare (română și engleză) și ești activ/ă pe canale de social media.

Atribuțiile specialistului de marketing:

  • gestionează conturile de social media
  • scrie și promovează conținut online referitor la găzduire web
  • scrie articole de blog și newsletter
  • concepe si promovează oferte speciale servicii găzduire web
  • monitorizează, măsoară și optimizează campaniile online
  • colectează date necesare în proiectele de marketing
  • identifică noi oportunități de promovare
  • networking online și offline
  • participă ocazional la târguri și evenimente
  • colaborează cu agenții, designeri și alți furnizori

Beneficii:

  • suntem o companie mică unde poți face diferența
  • vei lucra cu metode moderne de marketing online
  • vei învăța multe pentru ca vei lucra într-o companie care intelege marketingul online si necesitatea învățării continue
  • acces la biblioteca companiei
  • salariu competitiv, bonuri de masă, bonusuri anuale
  • decontare transport în comun
  • concediu de odihnă 20 de zile lucrătoare pe an

Trimite-ne la jobs la hosterion.com CV-ul tău și răspunsurile la următoarele întrebări. Precizează postul pentru care aplici.

  1. În ce situație ai alege să folosești SEO și în ce situație ai alege PPC?
  2. Ce bloguri și site-uri de specialitate urmărești?
  3. Dă-ne un link cu un text scris de tine sau un proiect la care ai lucrat (și care a fost contribuția ta).

Tehnician suport găzduire web nivel 1

Hosterion angajează tehnician suport Linux nivel 1 pentru clienții de găzduire web (web hosting) din afara țării și din Romania. Postul este la biroul nostru din Cluj-Napoca, cu norma întreagă (40 de ore pe săptămână).

Pentru că oferim asistență non-stop clienților noștri de găzduire web, se lucrează în regim 12/24, 12/48, adică: 07:00-19:00, 24 de ore libere, 19:00-07:00, 48 de ore libere. În week-end și de noapte se poate lucra de acasă.

Candidatul ideal pentru postul de tehnicianului de suport găzduire web nivel 1

  • are o personalitate deschisă, prietenoasă și optimistă
  • este serios și punctual
  • are abilități excelente de comunicare, oral și în scris, în limba română și în limba engleză
  • este pasionat de IT, internet și a folosit servicii de găzduire web
  • este un internet power user: FTP, POP3, SMTP, CPanel, Wordpress, DNS, HTML
  • are (minime) cunoștințe de utilizare Linux

Responsabilitățile tehnicianului de suport găzduire web nivel 1

  • oferă suport tehnic nivel 1 prin email și telefon pentru serviciile de găzduire web (web hosting) și pentru înregistrarea numelor de domenii internet
  • urmărește buna funcționare a serverelor de găzduire prin uneltele de monitorizare internă
  • se implică în perfecționarea soluțiilor tehnice și perfecționarea serviciilor de găzduire web în general

Beneficii:

  • perioadă de 1-3 luni de pregătire la locul de muncă
  • sporuri consistente pentru orele de noapte, sărbători legale și (eventualele) ore suplimentare

Trimite-ne CV-ul tău la jobs la hosterion.com Precizează postul pentru care aplici.