Cariere

Specialist marketing

Postul nu mai este disponibil.

Publicat: 22 august 2017

Căutăm un specialist de marketing în principal pentru online, dar și cu ceva activitate offline, pentru serviciile noastre de găzduire web, cloud hosting și înregistrare de nume de domenii internet.

Ești pasionat/ă de marketing și crezi că marketingul e vocația ta. Ai experiență în marketing, ești vesel/ă, optimist/ă și prietenos/oasă. Ai abilități remarcabile de comunicare (română și engleză) și ești activ/ă pe canale de social media.

Atribuțiile specialistului de marketing:

  • gestionează conturile de social media
  • scrie și promovează conținut online referitor la găzduire web
  • scrie articole de blog și newsletter
  • concepe si promovează oferte speciale servicii găzduire web
  • monitorizează, măsoară și optimizează campaniile online
  • colectează date necesare în proiectele de marketing
  • identifică noi oportunități de promovare
  • networking online și offline
  • participă ocazional la târguri și evenimente
  • colaborează cu agenții, designeri și alți furnizori

Beneficii:

  • suntem o companie mică unde poți face diferența
  • vei lucra cu metode moderne de marketing online
  • vei învăța multe pentru ca vei lucra într-o companie care intelege marketingul online si necesitatea învățării continue
  • acces la biblioteca companiei
  • salariu competitiv, bonuri de masă, bonusuri anuale
  • decontare transport în comun
  • concediu de odihnă 20 de zile lucrătoare pe an

Trimite-ne la jobs la hosterion.com CV-ul tău și răspunsurile la următoarele întrebări. Precizează postul pentru care aplici.

  1. În ce situație ai alege să folosești SEO și în ce situație ai alege PPC?
  2. Ce bloguri și site-uri de specialitate urmărești?
  3. Dă-ne un link cu un text scris de tine sau un proiect la care ai lucrat (și care a fost contribuția ta).